• Home
  • /
  • Dragon
  • /
  • Agrafki, żyłki, kotwiczki – czy stać Cię na to by ich nie wymieniać?

Agrafki, żyłki, kotwiczki – czy stać Cię na to by ich nie wymieniać?

Dziś zapoznam Was z prawami fizyki i mechaniki. Następnie przebrniemy przez zagadnienia logiki, które leżą u podstaw pewnej słusznej praktyki (przez wielu jednak niestosowanej). Wywód spuentuję wyrażeniem, które na ten moment niewiele albo i nic Wam nie mówi: ekonomia wędkarska.


Ciekawi? No to jedziemy! E=mc2 – energia z jaką ryba uderza w przynętę równa się masie jej cielska do kwadratu. To moja bardzo zgrabna definicja. 😊Siły uwolnione w trakcie bitki z kabanem szarpią nam nerwy i… żyłki. Cykliczność tych zdarzeń wywołuje i inne, niepożądane skutki. Gną się w końcu agrafki, nie wytrzymują krętliki, tępią kotwice. A jak nie szczęki łowionych ryb, to nadgryza je po prostu ząb czasu.

Destrukcyjnie wpływają też na nie czynniki innej natury: podwodne przeszkody, gałęzie drzew, kamienie. Przetarcia, rozgięcia i uszkodzenia są na porządku dziennym – to wymaga używania dobrej jakości sprzętu. I częstej wymiany tych najbardziej podatnych na zużycie elementów zestawu na nowe. To wynika z logiki: zestaw jest tak mocny jak mocne jest jego najsłabsze ogniwo. To wie każdy, kto łowił i kto stracił rybę.

Obok logiki istnieje jednak nie-logika, według której postępują ci, którzy lubią je (ryby) tracić… czytaj dalej na firmadragon,pl

Dodaj komentarz