wobler salmo executor skuteczna przynęta

Wobler Salmo Executor

Prezentując nie tak dawno temu jedną z moich ulubionych przynęt na “kropki”, Flyera Sławka Kurzyńskiego, przedstawiłem Wam owe cudeńko jako wobler dobry na pstrągi, lecz posiadający pracę będącą zaprzeczeniem pracy tym właśnie rybom dedykowanej. No to teraz pokażę Wam woblera posiadającego książkową niemal akcję pstrągową. I też łownego… I też go używam. Często!
 

Klasyka gatunku

My, wędkarze, lubimy sobie pewne rzeczy upraszczać. Zwłaszcza przypisywać rybom ściśle określone rodzaje zachowań. Po co? Po to aby móc precyzyjniej dobrać odpowiednie dla konkretnego gatunku ryb: metody połowu i sprzęt – w tym przynęty.

Drogą doświadczeń, pogłębianych od dziesięcioleci przez pstrągarzy, powstał także spis cech jakie charakteryzować powinny dobry wobler pstrągowy. Jest ich kilka. Można je streścić w dwóch słowach: Salmo Executor. Lub też wymienić.

 
Wobler Salmo Executor

Pstrąg Potokowy żyje w rzekach. W rzece płynie woda. Woda płynąc tworzy nurt- często bardzo wartki. Przynęta powinna więc, a wręcz musi (nie ma, że boli!) prawidłowo pracować: z, pod i w poprzek niego. Wszystkie te rodzaje prowadzenia przynęty bywają bowiem skuteczne.

A ja bym powiedział nawet, o czym się nieczęsto wspomina, że i z góry na dół, czyli że powinna nurkować odpowiednio szybko oraz w zależności od potrzeby: głęboko lub płytko. Łowienie pstrągów to bowiem obłowienie dołków, rynien – najgłębszych zakamarków. Bądź płycizn. Tak oględnie mówiąc.

Często zachodzi zatem potrzeba, aby przynęta za sprawą jednego ruchu korbki zanurkowała na określoną, znaczną lub nie, głębokość.

wobler pstrągowy blog wędkarski

I takim właśnie jest wobler Salmo Executor: sprawnym nurkiem głębinowym w modelu SDR,  penetrującym płytsze partie wody pod kryptonimem SR. Bardzo dobrym pływakiem w każdej z tych wersji (wobler typu pływającego).

Posiada też wiele innych, użytecznych cech

Wykonuje pożądaną w przypadku łowienia pstrągów pracę zwaną lusterkowaniem czyli – tak w skrócie – kolebie się na boki. Posiada akcję typu V (duże wychylenia ogona przy jednoczesnych, minimalnych ruchach głowy) jakiej to nie powstydziłby się najlepszy wobler pstrągowy.

A może to on jest tym najlepszym? Póki co tak to z moich wyników nad wodą wychodzi!

Model siedmiocentymetrowy w kolorze Real Roach kosi!

Dodaj komentarz