Zanęta zimowa z ochotką firmy StarFish

Zanęta zimowa z ochotką firmy StarFish jest jedną z moich ulubionych. Niejednokrotnie dawała mi ryby podczas gdy inni wędkarze schodzili z łowiska „o kiju”. Niech nie myli Was jej przeznaczenie, gdyż sprawdza się nie tylko zimą, ale i w najcieplejsze, letnie dni.

Skład:

W skład zanęty wchodzą: ziarna zbóż, pieczywo piekarnicze, pieczywo cukiernicze, zioła, minerały, orzechy, aromaty, barwniki spożywcze oraz suszone larwy ochotki. „Zastosowanie suszonej ochotki podnosi skuteczność o 100% w stosunku do produktów tradycyjnych” – tak na opakowaniu napisał producent i wydaje mi się, że nie jest to tylko hasło marketingowe.

Kolor/zapach/praca:

Zanęta ma ciemny kolor i pachnie… robakami? Ochotką? Zaraz po wrzuceniu do wody kule zanętowe zaczynają bardzo fajnie pracować tworząc sporą chmurę, która natychmiast wabi przebywający w pobliżu białoryb. Już sama w sobie zanęta jest bardzo atrakcyjna dla ryb, ale ja proponuję ją doprawić, aby była jeszcze skuteczniejsza.

Jak przygotować zanętę zimową z ochotką firmy StarFish?

Wsyp ją do miski, a następnie dodaj do niej rozmrożonej wcześniej ochotki (mrożoną kupisz w każdym zoologicznym sklepie). W ten sposób wzmacniasz jej zapach i kaloryczność. Tej wersji używaj na karasie. Natomiast jeżeli łowisz inne gatunki ryb (przede wszystkim płocie i wzdręgi) zamiast ochotki dodaj kukurydzy z puszki bądź ugotowanej.

nęcenie zanętą

Wersja na wzdręgę i płoć czyli z dodatkiem kukurydzy.

Następnie dolej wody, ale tylko tyle aby kulki jedynie lekko związały – wtedy zanęta zacznie pracować od razu po wpadnięciu do wody i spenetruje wszystkie jej warstwy. Uformowane muszą postać kilka minut. Następnie wrzuć je do łowiska i czekaj na efekty.

kula z zanęty

Uformowana kulka zanęty StarFish

Przeznaczenie:

Ze względu na ciemną barwę proponuję używać tej zanęty na akwenach o zamulonym dnie. Właśnie w takich miejscach jej stosowanie przynosi najlepsze efekty. Nadaje się do wabienia niemal całego białorybu, ale mi najlepiej sprawdza się podczas łowienia karasi.

Cena:

8,5 zł za kg to niewielki koszt za szansę na złowienie fajnych ryb. Ta zaś rośnie z każdą, kolejną wrzuconą do wody kulą zanętową.

karaś z leśnego stawu

Zimowa zanęta z suszoną ochotką firmy StarFish działa!

 

Dodaj komentarz